18/02/2026
Šią žiemą pasijutome kaip vaikystėje – kai nueiti iki tvarto buvo beveik žygdarbis.
Žygdarbis ne todėl, kad kelias ilgas. Ne todėl, kad sunkus. O todėl, kad prieš eidamas pirmiausia turi tą kelią… atsikasti.
Tik dabar tame tvarte – ne gyvuliai. Ten žiemoja sliekai.
Kadaise gyvuliai patys prišildydavo erdvę savo garais. O sliekai garų nepučia.
Juos reikia šildyti.
Kartais net juokinga – jie juk Kalifornijos, kur beveik visada saulėtas dangus…
O čia – ne Kalifornija. Čia žiema, graži akims, bet negailestinga.
Net pačiai smalsu – kaip jie išgyvens šią žiemą?
O jei kam neramu dėl lauke likusių sliekų – nepanikuokite. Suaugę Kalifornijos sliekai stipraus šalčio gali ir neatlaikyti. Tačiau jų kiaušinėliai – kokonai – dažnai išlieka gyvybingi, ypač jei juos saugo komposto sluoksnis ar sniegas.
Atšilus orams iš jų gali išsiristi nauja karta. Tai nėra absoliuti garantija, tačiau gamta dažnai turi savo atsarginį planą.
O tas planas reiškia viena – truputį kantrybės.
Ir pavasarį galite tikėtis mažųjų pagalbininkų sugrįžimo.