Kurnik Kasi

Kurnik Kasi Strona o moim kurniczku z kurkami Silki. Hodowla rozpoczęta w 2025 roku.

09/06/2026

Większość prac w podziale kurnika na pół w celu utworzenia dwóch niezależnych stad wykonana💪

Niezadowolone są tylko kury bo one nie za bardzo lubią zmiany 🤷‍♀️

07/06/2026

Wpadł arbuzik 🐔

05/06/2026

Po deszczu....

Dach naprawiony! Uf.... jutro zapowiadają burze wiec będzie generalne sprawdzenie szczelności 🙈
02/06/2026

Dach naprawiony! Uf.... jutro zapowiadają burze wiec będzie generalne sprawdzenie szczelności 🙈

Henryczek informuję że wygraliśmy walkę z wrednym ptaszyńcem! Wszyscy czują sie dobrze.7 kurek1 kogucik6 maluszków - mło...
01/06/2026

Henryczek informuję że wygraliśmy walkę z wrednym ptaszyńcem! Wszyscy czują sie dobrze.
7 kurek
1 kogucik
6 maluszków - młodzieży
6 pisklaczków 2 tygodniowych

A oprócz tego to kurnik przecieka wiec jutro dokupuje pape i będzie latanie dachu 🙈

I szykuje sie do podziału kurnika na dwie części zeby zrobic dwa osobne stadka sileczek 💪

O planie na woliere dla przepiórek to juz nawet nie będę sie rozpisywać 🙊

29/05/2026

Matka i vice matka wyprowadziły 7 i 10 dniowe maluchy na dwór.
Chyba wszyscy zadowoleni 🙃
No ja na pewno 😉

27/05/2026

Mój kurnik ma już rok. Równo rok temu jechałam na Śląsk po zamówione kilka miesięcy wczesniej kurki do Silkowa kraina PUCHU .
365 dni radości i przygody ale i rozczarowań. Dużo sie w tym czasie nauczyłam- w tym pokory 🙈
Za nic w świecie nie zamieniłabym pomysłu z silkami na jakikolwiek inny. One są cudowne. Łagodne. Puszyste 😍

26/05/2026

Kolejny dzień pięknej pogody. Kurczaczki korzystają. 7 sztuk młodzieży rośnie i łobuzuje. 7 pisklaków przedszkolaków nadal w kurniku z mamą.
Ze smutnych wieści to w nocy zdechł najmlodszy i najsłabszy z miotu. Dogrzewałam go lampą ale od początku był słaby i nie chciał jeść.
2 dni temu otworzyłam tez niewyklute j***o i tam tez niestety rozwinięty pisklaczek nie przeżył.
W tym roku widze że zaczynam odkrywać mroczniejszą stronę hodowli.
Ale damy radę. Ja i moje kurczaczki 💪💪

"Maluszki" idą spać.Juz sie ledwo mieszczą z mamusiami ale to nic 😅
23/05/2026

"Maluszki" idą spać.
Juz sie ledwo mieszczą z mamusiami ale to nic 😅

22/05/2026

Niestety złe wieści....
Moja chora biała kurka - Szuszuła była w coraz gorszym stanie wiec rano ją odizolowałam i dałam extra witaminy i leki. Po poludniu była już konająca. Sąsiad skrócił jej cierpienie....

Obawiam się teraz o resztę stada.... dostały na noc wode z czosnkiem jako naturalny antybiotyk. Jutro na śniadanie kasza jaglana z burakami i zieleninką.

W kurniku nadal łażą te małe cholery 🤦‍♀️

Do tego w nocy wykluły sie kolejne dwa pisklaki ale jeden jest hm.... jakis taki słaby, zalepiony.... zobaczymy co będzie....

Zaczynamy odkrywać te trudniejsze strony hodowli a nie tylko piękne chwile....

Adres

Chrzastowice

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Kurnik Kasi umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria