20/03/2021
2. rész: Még mindig a "Mi igaz a marketingből?"
A „Legújabb technológia” és a „gazdaságos” részt már kitárgyaltuk
🤜 "Gyors felfűtés":
Nos ez igaz az elektromos padlófűtésre 👍 és bizonyos esetekben a "hagyományos" padlófűtésre is👍 Az infra filmnél 👍 kicsit bonyolultabb a helyzet, de arra is igaz lehet szóval itt a szlogen nyugodtan igaznak mondható
🤜 „Magas komfort érzet, azonnal meleg padló (20-30perc), egyenletesen meleg padló, nincs szálló por”
Hát itt azért vannak csúsztatások nem is nem is kicsik. Lássuk miért, ha egy felületet gyorsan fel tudok fűteni az azt is jelenti többek között, hogy alacsony a hőtároló képessége ergo gyorsan ki is hűl👎 Elektromos padlófűtésnél felfűtési időszakban átmelegszik a padló és mivel a padló 100%-ban van alulról fűtve így valóban egyenletesen meleg 👍 Viszont amint elérte a helység a kívánt hőfokot ugyan ilyen gyorsan ki is hűl 👎 Egy jól szigetelt háznál ez azt jelenti, hogy nagyrészt hideg a padló mert nincs fűtésigény 👎 rosszul szigetelt háznál mivel többször kapcsol a termosztát, folyamatosan váltakozik a meleg-hideg padló, nincs állandó hőmérséklete 👎 Tehát ez nem helytálló állítás elektromos padlónál.
Infra filmnél már más a helyzet, itt ugyanis az egyik szlogen hogy elég a padló 70%-át lefedni vele (mert cca. 220W/m2) a teljesítménye. Az infra ráadásul egy irányított sugárzás tehát az egyenletesen meleg padló már meg is dőlt 👎 mivel csak a padló 70% van fűtve és így a magas komfort érzet is megdőlni látszik 👎 A másik érv az szokott lenni hogy nem közvetlenül a levegőt hanem a padlót a berendezést és a bent tartózkodókat fűti mint a nap sugárzás és a berendezés fűti fel magát a levegőt. Ez valóban nagyszerű, de ki hányszor fázott meg azért mert a nap nagyon melegen sütött jól érezte magát levette a pulcsit viszont kint amúgy mondjuk 15C volt? Az emberi test hőmérséklet mérésre alkalmatlan mint tudjuk, de a fiziológia minden estben működik, ezért más a hőérzet és a valós hőmérséklet. A másik oldala a dolgoknak hogy a fali termosztát viszont a tényleges hőmérsékletet méri és arra kapcsol ki-be, így bár a hőérzet meg van de a tényleges hőmérséklet eléréséhez többet kell hogy menjen a fűtés, mert először a tárgyakat kell felfűtenünk 28C-30C-ra hogy ezek képesek legyenek magát a levegőt felfűteni 24C-ra. Tehát a gyors felfűtés nem igaz👎 ellenben a gyors hőérzet változás viszont igen👍
„Hagyományos” padlófűtés. Akkor ezt rakjuk is tisztába, az hogy hagyományos padlófűtés manapság már nem feltétlenül azt jelenti hogy 5cm-10cm-20cm betonba van ágyazva a csőrendszer hanem hogy „víz” (vagy valamilyen folyadék) kering benne. Ezzel együtt az sem feltétlenül igaz, hogy lassan melegszik át a padló. Minél vastagabb beton rétegbe ágyazzuk a csöveket annál lassabban fog átmelegedni a padló de ezzel együtt lassabban is fog kihűlni tehát az ilyen rendszerek hő megtartó képessége elég magas 👍 és a kevésbé jól szigetelt házaknál az ilyen rendszerek biztosítják a legállandóbb padló hőmérsékletet. Jól szigetelt háznál is az ilyen rendszer hőmérséklete a legállandóbb 👍 A nem is olyan új technológiákkal pedig már a gyors felfűtés is megvalósítható 👍
🤜 „Akár a meglévő burkolatra is telepíthető, felújításnál utólag is beszerelhető”
Szerintem ez a része teljesen rendben van a reklámokban 👍 azzal a kitétellel ha nem úgy állítják be hogy ez előny a hagyományos padlófűtéssel szemben. A helyzet ugyanis úgy ál hogy jó ideje megjelentek a felújításokhoz is használható nedves és száraz építésű rendszerek. Az mit is jelent a valóságban? Elektromos fűtőszálat/fűtőszőnyeget a hidegburkolat ragasztójába is be lehet tenni így az a szükséges többlet magasság 2-5mm👍👍👍 ugyan ez az infra filmnél előírás szerinti szerelésnél 6-8mm 👍👍 a nedves technológiás rendszernél minimum 15mm 👍👍 száraz technológiás rendszernél 25mm 👍
Tegyük a szívünkre a kezünket, van mondjuk 260cm belmagasságunk, észre fogjuk venni hogy ebből nem 259cm lett hanem csak 258cm? Szemre tutira nem.
Hamarosan jön a 3. rész Ami a kiépítési költségeket fogja taglalni. Előre szólok gonosz leszek 😈és objektíven azonos követelményeknek kell megfelelniük a rendszereknek.
Mit is kell majd tudniuk? Természetesen fűteni, de a kivitelezési költségnek tartalmaznia kell a HMV előállításra alkalmas eszköz és a hűtésre alkalmas eszköz kivitelezési díját, továbbá az esetleg elektromos hálózatbővítés díját, valamint az azonos üzemeltetési költség eléréséhez szükségen napelem rendszer díját is 😈
Lakossági-kereskedelmi-ipari klíma berendezések, hőszivattyúk, szellöztetők, folyadékhűtők