Pro Duo Klíma Kft

Pro Duo Klíma Kft Lakossági-kereskedelmi-ipari klíma berendezések, hőszivattyúk, szellöztetők, folyadékhűtők

-4c° külső hőmérsékletPadló fütés, 30 percel  inditás után, 36C° elöremenő vízhőfok mellett. A falfűtés már üzemben volt...
14/01/2022

-4c° külső hőmérséklet
Padló fütés, 30 percel inditás után, 36C° elöremenő vízhőfok mellett. A falfűtés már üzemben volt és magában is képes volt a szobákat 26c° -ra felfűteni.

20/03/2021

2. rész: Még mindig a "Mi igaz a marketingből?"
A „Legújabb technológia” és a „gazdaságos” részt már kitárgyaltuk
🤜 "Gyors felfűtés":
Nos ez igaz az elektromos padlófűtésre 👍 és bizonyos esetekben a "hagyományos" padlófűtésre is👍 Az infra filmnél 👍 kicsit bonyolultabb a helyzet, de arra is igaz lehet szóval itt a szlogen nyugodtan igaznak mondható
🤜 „Magas komfort érzet, azonnal meleg padló (20-30perc), egyenletesen meleg padló, nincs szálló por”
Hát itt azért vannak csúsztatások nem is nem is kicsik. Lássuk miért, ha egy felületet gyorsan fel tudok fűteni az azt is jelenti többek között, hogy alacsony a hőtároló képessége ergo gyorsan ki is hűl👎 Elektromos padlófűtésnél felfűtési időszakban átmelegszik a padló és mivel a padló 100%-ban van alulról fűtve így valóban egyenletesen meleg 👍 Viszont amint elérte a helység a kívánt hőfokot ugyan ilyen gyorsan ki is hűl 👎 Egy jól szigetelt háznál ez azt jelenti, hogy nagyrészt hideg a padló mert nincs fűtésigény 👎 rosszul szigetelt háznál mivel többször kapcsol a termosztát, folyamatosan váltakozik a meleg-hideg padló, nincs állandó hőmérséklete 👎 Tehát ez nem helytálló állítás elektromos padlónál.
Infra filmnél már más a helyzet, itt ugyanis az egyik szlogen hogy elég a padló 70%-át lefedni vele (mert cca. 220W/m2) a teljesítménye. Az infra ráadásul egy irányított sugárzás tehát az egyenletesen meleg padló már meg is dőlt 👎 mivel csak a padló 70% van fűtve és így a magas komfort érzet is megdőlni látszik 👎 A másik érv az szokott lenni hogy nem közvetlenül a levegőt hanem a padlót a berendezést és a bent tartózkodókat fűti mint a nap sugárzás és a berendezés fűti fel magát a levegőt. Ez valóban nagyszerű, de ki hányszor fázott meg azért mert a nap nagyon melegen sütött jól érezte magát levette a pulcsit viszont kint amúgy mondjuk 15C volt? Az emberi test hőmérséklet mérésre alkalmatlan mint tudjuk, de a fiziológia minden estben működik, ezért más a hőérzet és a valós hőmérséklet. A másik oldala a dolgoknak hogy a fali termosztát viszont a tényleges hőmérsékletet méri és arra kapcsol ki-be, így bár a hőérzet meg van de a tényleges hőmérséklet eléréséhez többet kell hogy menjen a fűtés, mert először a tárgyakat kell felfűtenünk 28C-30C-ra hogy ezek képesek legyenek magát a levegőt felfűteni 24C-ra. Tehát a gyors felfűtés nem igaz👎 ellenben a gyors hőérzet változás viszont igen👍
„Hagyományos” padlófűtés. Akkor ezt rakjuk is tisztába, az hogy hagyományos padlófűtés manapság már nem feltétlenül azt jelenti hogy 5cm-10cm-20cm betonba van ágyazva a csőrendszer hanem hogy „víz” (vagy valamilyen folyadék) kering benne. Ezzel együtt az sem feltétlenül igaz, hogy lassan melegszik át a padló. Minél vastagabb beton rétegbe ágyazzuk a csöveket annál lassabban fog átmelegedni a padló de ezzel együtt lassabban is fog kihűlni tehát az ilyen rendszerek hő megtartó képessége elég magas 👍 és a kevésbé jól szigetelt házaknál az ilyen rendszerek biztosítják a legállandóbb padló hőmérsékletet. Jól szigetelt háznál is az ilyen rendszer hőmérséklete a legállandóbb 👍 A nem is olyan új technológiákkal pedig már a gyors felfűtés is megvalósítható 👍
🤜 „Akár a meglévő burkolatra is telepíthető, felújításnál utólag is beszerelhető”
Szerintem ez a része teljesen rendben van a reklámokban 👍 azzal a kitétellel ha nem úgy állítják be hogy ez előny a hagyományos padlófűtéssel szemben. A helyzet ugyanis úgy ál hogy jó ideje megjelentek a felújításokhoz is használható nedves és száraz építésű rendszerek. Az mit is jelent a valóságban? Elektromos fűtőszálat/fűtőszőnyeget a hidegburkolat ragasztójába is be lehet tenni így az a szükséges többlet magasság 2-5mm👍👍👍 ugyan ez az infra filmnél előírás szerinti szerelésnél 6-8mm 👍👍 a nedves technológiás rendszernél minimum 15mm 👍👍 száraz technológiás rendszernél 25mm 👍
Tegyük a szívünkre a kezünket, van mondjuk 260cm belmagasságunk, észre fogjuk venni hogy ebből nem 259cm lett hanem csak 258cm? Szemre tutira nem.
Hamarosan jön a 3. rész Ami a kiépítési költségeket fogja taglalni. Előre szólok gonosz leszek 😈és objektíven azonos követelményeknek kell megfelelniük a rendszereknek.
Mit is kell majd tudniuk? Természetesen fűteni, de a kivitelezési költségnek tartalmaznia kell a HMV előállításra alkalmas eszköz és a hűtésre alkalmas eszköz kivitelezési díját, továbbá az esetleg elektromos hálózatbővítés díját, valamint az azonos üzemeltetési költség eléréséhez szükségen napelem rendszer díját is 😈

Lakossági-kereskedelmi-ipari klíma berendezések, hőszivattyúk, szellöztetők, folyadékhűtők

15/03/2021

Midea M-Thermal Hőszivattyúk
Monoblock már 1.045.210 Ft-tól 😲 6kW-30kW-ig 😲😲😲
https://pdklima.hu/hoszivattyuk-166/monoblok-hoszivattyuk-195/midea-196?sort=p.price&order=ASC&page=1
Split már 1.245.810 Ft-tól 😲 8kW-16kW-ig
https://pdklima.hu/hoszivattyuk-166/osztott-hoszivattyuk-194/midea-198?sort=p.price&order=ASC&page=1
Magas minőség, alacsony ár
👉 Állami támogatás és kedvezményes tarifa igénybe vehető 👍
👉 Alacsony üzemeltetés, magas hatásfok 👍
👉 A+++ hatékonyság 👍
👉 Wifi a távoli eléréshez 👍
👉 Fűtés-Hűtés-HMV 👍
👉 Fűtés-Használati melegvíz akár -25C-ig 👍
👉 Akár 65C vízhőfok 👍
👉 Csendes működés 👍
👉 Országos szervízhálózat
http://pdklima.hu

Kell-e a Wifi egy Klímába?A technika megszállottjai természetesen igennel felelnek, a kevésbé megszállottak már nem bizt...
11/03/2021

Kell-e a Wifi egy Klímába?
A technika megszállottjai természetesen igennel felelnek, a kevésbé megszállottak már nem biztos. Legtöbben úgy gondolják, hogy csak a távoli vezérlésre szolgál, de ez nem teljesen igaz az is csak egy plusz funkció benne, de lássuk csak miért ad többet a Wifi és döntse el mindenki maga, hogy szüksége van-e rá.

🧐 Mit tud a távirányítóval egy klíma: 👉 Elemmel működik a távirányító ( este8-kor nem minden esetben tudunk keríteni ha éppen akkor merül le ) 👉 be-ki kapcsolás 👉 üzemmód váltás 👉 ventillátor sebesség beállítás 3-5 fokozatban 👉 lamellák beállítás és folyamatos mozgás elindítása 👉 időzítő 1 beállított üzemmódra és hőfokra egyszeri be-ki kapcsolásra ( jó esetben tényleges időpont programozható és nem csak az hogy hány óra múlva kapcsoljon be vagy ki) tehát minden nap aktiválni kell 👉 alvás funkció elindítása 👉 turbó üzemmód elindítása 👉 légtisztítás leindítása (már ha van a gépnek ilyen funkciója)

🧐 Akkor lássuk mi van ha Wifi kapcsolattal az Applikációból próbálkozunk: 👌 A telefon akkumlátorát viszonylag könnyen tudjuk tölteni bárhol 👌 Hozzáférés a világon bárhonnan ha van internet kapcsolatunk 👉 be-ki kapcsolás 👉 üzemmód váltás 👌 ventillátor sebesség beállítás 5-10 fokozatban vagy százalékban megadható módon (fokozatmentes szabályzás) így sokkal jobban magunkra szabhatjuk a gépet 👉 lamellák beállítás és folyamatos mozgás elindítása 👌 időzítő amivel naphoz és pontos időpontoz társíthatunk utasításokat. Nap – Időpont - be vagy kikapcsolás illetve hőmérséklet vagy üzemmód váltás – bekapcsolásnál megadható az üzemmód a kívánt hőfok és még a ventillátor sebesség is és ilyen programból többet is létrehozhatunk amiket egyszerűen be és kikapcsolhatunk 👉 alvás funkció elindítása 👉 turbó üzemmód elindítása 👉 légtisztítás leindítása (már ha van a gépnek ilyen funkciója) 👌 hibadiagnosztika 👌 szűrő állapot ellenőrzés 👌 helység és külső hőmérséklet kijelzés ( klíma típus függő) 👌helység páratartalom ellenőrzés ( klíma típus függő) 👌 aktuális teljesítmény kijelzése ( klíma típus függő)

Mint látható lehet wifi nélküli géppel élni hisz alapvetően mindent tud, az applikációval csak finomíthatjuk a beállításokat és egy sokkal komfortosabb és kényelmesebben használható gépet kapunk ha rá szánjuk azt a kezdeti 20-30 percet hogy "magunkra és szokásainkra szabjuk" a Klímánkat

Hőszivattyú Vs. Klím Vs. Infra film Vs. Elektromos fűtés kicsit  másképp, 🧐1. rész: Mi igaz a marketingből? 🤨Előszó : An...
09/03/2021

Hőszivattyú Vs. Klím Vs. Infra film Vs. Elektromos fűtés kicsit másképp, 🧐
1. rész: Mi igaz a marketingből? 🤨
Előszó : Annyian csináltak már ilyet hogy meg sem tudom számolni és mint tudjuk "mind szentnek magafelé hajlik a keze" ezért én kicsit objektívebben próbálok rávilágítani.
Kezdjük az elején. Össze akarunk hasonlítani egy multifunkciós berendezés /rendszert egyetlen funkciója alapján, más egy vagy több (klíma) funkciós rendszerekkel. Kicsit olyan érzésem van mint amikor valaki elmagyarázza hogy funkcióját tekintve ugyan az a hagyományos mobiltelefon mint az okostelefon, de sokkal jobb mert olcsóbban adják a boltban (persze ez csak akkor igaz ha a telefonáláson kívűl más igényünk nincs, mert ha van akkor sajnos mire mindent megvalósítunk amit az okostelefonnal tudunk akkor sajnos ugyan annyiba kerűl).
De térjünk is a lényegre.
Sok hírdetésben láthatjuk "Legújjabb technologia" Lássuk csak, a hőszivattyú a kompresszoros hűtés elvén működik akárcsak a klíma berendezések, A.G. Linde 1876-ban megalkotta az első kompresszoros hűtőgépet, az elv azóta sem változott (de legalább már bizonyított) 😏 Elektromos fűtőszálakat is elég régóta használ az ipar pl. csővezetékek fagyvédelme érdekében "kisérő fűtés" vagy "kondenzcső fűtés" szóval ez sem mai dolog. Az infra fűtésről azon kívűl hogy ismerem a müködési elvét és az üzemeltetési költségét valamint a bekerülési értékét, még annyit tudok hogy 2000 szilveszterén a házibuliban ahol voltam az egész házban Svéd infrapanel volt az egyettlen fűtés (nem volt melegem, de lkehet hogy csak sporóltak az árammal 😏 ) Tehát 21 éve már biztosan létezett a technologia 😏
"Gazdaságos" nos ez már érdekesebb dolog. Nem szabad összekeverni a fűtési energiát és a befektetett energiát. Elektromos padlófűtésnél általában a "több mint 96%-os hatásfok" szerepel ugyan ez infra filmnél már "99%" hatásfok. Hú de jól hangzik igaz? A befektetett villamosenergia 96%-99%-ban hőenergiává alakúl. Mit is takar ez? Elárulom, ez azt jelenti hogy 1kW=1000W villamosenergiából (cca. 44HUF) 960W-990W hőenergiára teszünk szert. Hőszivattyúnál inkább a "75%-ban környezeti energiát használ csak 25%-ot kell fizetni" szokot szerepelni. Ez igaz is meg nem is, de lényegében helytáló és a klímáknál ugyan ez a helyzet, persze itt megjegyezném hogy ez lefordítva hatékonysági tényezőre SCOP=4 SEER=4 Ezzel azért nem büszkélkednék mert ez sajnos SCOP-nál éppen hogy csak "A+" SEER-nél pedig "D" energia osztály. Úgy hogy maradok a termék kínálatunkban szereplő Hőszivattyúk hatékonysági tényezőjénél ( elég sok gyártó hozza amúgy ezt a szintet) ami SCOP= 4,95 (A++) SEER= 3,95 (D energia osztály mivel fűtésre és használati melegvíz előállításra van optimalizálva) Na hogy ez mit takar? Ez anyitt jelent hogy hogy a fűtési szezonban (5hónap) átlagonas 1kW=1000W villamosenergiából (cca. 44HUF) 4950W fűtési energiát produkál.
Tehát a "Gazdaságos" jelzőt finoman szólva is valótlannak tartom ha az elektromos vagy infrafilmes rendszer üzemeltetésére használják.
Mára ennyi fért bele, de hamarosan folytatom a második résszel ami a rendszer telepítési költségeit is elkezdi vesézgetni kicsit.

Midea Breezeless oldalfali split.Egy igazán gyönyörű készülék és tud mindent amit kell.Fűtés -25C külső hőmérsékletig Wi...
08/03/2021

Midea Breezeless oldalfali split.
Egy igazán gyönyörű készülék és tud mindent amit kell.
Fűtés -25C külső hőmérsékletig
Wifinek köszönhetően távolról is vezérelhető
360° levegő befúvás
12 fokozatú ventillátor
Ha kell jeges tornádó de csak egy gombnyomás és akár egy csecsemő is aludhat mellette mert megszünik a hang és csak áramlik a hideg 😉
Csendes sőt már-már hangtalan
Modern és mégis elegáns dizájn
Öröm ránézni, öröm használni
😍

Cím

Nyitra Utca 8
Érd
2030

Telefonszám

+36702928408

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Pro Duo Klíma Kft új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás