31/03/2026
🏠 Nuo š. m. balandžio 1 d. gyventojai, pasikeitę senus, neefektyvius šilumos gamybos įrenginius į modernius ir aplinkai draugiškus šildymo sprendimus, vėl galės teikti paraiškas Energetikos ministerijos inicijuotai paramai gauti – tam skirta 4,5 mln. eurų. Priemonę administruoja Lietuvos energetikos agentūra.
💬 „Tęsiame paramą gyventojams, norintiems atsisakyti neefektyvių šildymo sprendimų ir rinktis modernesnes, aplinkai draugiškas technologijas. Tai ne tik mažina sąskaitas už šildymą, bet ir prisideda prie švaresnės aplinkos bei didesnio Lietuvos energetinio savarankiškumo, didinant atsinaujinančios energijos naudojimą bei mažinant iškastinio kuro vartojimą šalies namų ūkiuose“, – sako energetikos viceministrė Edita Gudauskienė.
ℹ️ Kaip ir anksčiau, parama bus skiriama gyventojams, įsirengusiems naujus, nenaudotus 5-osios klasės sertifikuotus biokuro katilus arba šilumos siurblius: žemė–vanduo, vanduo–vanduo, oras–vanduo ar oras–oras, jei šie įrenginiai skirti būsto šildymui.