07/08/2025
W pierwszy weekend sierpnia odbyło się pierwsze spotkanie diagnostów drzew w Warszawie przy współpracy z Zarząd Zieleni Warszawy🌳
Ogromnie nas cieszy, że pomysł, który zainicjowaliśmy, spotkał się z zainteresowaniem innych diagnostów – wierzymy, że to początek przestrzeni do wspólnego rozwoju, eksperymentów i rozmów.
Podczas spotkania wspólnie przeprowadziliśmy kilka prób obciążeniowych drzew – testując, jak zmieniają się wyniki w zależności od kierunku ciągnięcia, wysokości punktu zaczepienia i innych parametrów. Dzięki temu mogliśmy porównać dane, wymienić doświadczenia i porozmawiać o praktycznych aspektach pracy diagnostycznej.
Nie zabrakło też dyskusji o innych elementach diagnostyki, a także wspinania na drzewa w celach doskonalenia technik inspekcji drzew w koronach.
Dziękujemy Wam za obecność (i przybycie z różnych stron Polski), energię i chęć dzielenia się wiedzą 💚
Na podsumowania i wnioski jeszcze przyjdzie czas.
A jeśli ktoś z Was chciałby dołączyć do kolejnego spotkania – piszcie śmiało!
Mamy wizję, żeby to były wspólne wydarzenia – tworzone oddolnie, w luźnej atmosferze, gdzie każdy może podzielić się swoim spojrzeniem, zaproponować temat, zaprezentować pomysł na badanie albo po prostu porozmawiać o tym, co go w tej pracy porusza.
W spotkaniu wzięli udział:
• Mateusz Bilski z Bush Doctor
• Paulina i Mariusz Warachim z Zielone Kujawy
• Sylwia Mucha z ToPole
• Dawid Kot z DSF Pielęgnacja i wycinka drzew
• Wojtek Kuczykowski z L'arbre wycinka i pielęgnacja drzew
• Dendrolodzy i Dendrolożki z Zarząd Zieleni Warszawy
fot. Marzena Wystrach